Anticelulitidová masáž

Celulitida je pojem, který zná většina žen, pro postižení kůže a podkoží, které se navenek projevuje jako tzv. pomerančová kůže. Při celulitidě nabývá kůže nerovného, dolíčkového povrchu, připomínajícího kůru pomeranče. Tento problém trápí přes 90% žen.
Celulitida je pojem, který zná většina žen, pro postižení kůže a podkoží, které se navenek projevuje jako tzv. pomerančová kůže. Při celulitidě nabývá kůže nerovného, dolíčkového povrchu, připomínajícího kůru pomeranče. Tento problém trápí přes 90% žen.

Zvýšené riziko je v těhotenství, ale postihuje i dívky v pubertě a ženy v přechodu. Celulitida nesouvisí s nadváhou, neboť jí trpí i štíhlé ženy. Hrbolky na kůži totiž nejsou tvořeny zbytečnými zásobami tuku, ale jsou výsledkem změn podkožního tukového vaziva, v němž je zadržována voda. Porucha struktury kůže postihuje především boky, stehna a hýždě. U mladších žen nejsou změny na kůži většinou patrné, protože jejich tkáně jsou pružné. S postupujícím věkem jsou zřetelnější, zásoby tuků v podkožním vazivu se zvětšují a vznikají hrbolky a důlky na povrchu kůže. Následně se mohou objevit i rozsáhlé otoky, které zmenší cílená lymfatická masáž, jež z postižených míst odvede přebytečnou tekutinu.

Proč celuitídou více trpí ženy? Podkoží žen má jinou strukturu než u mužů, aby se zachovala dostatečná pružnost kůže v těhotenství. Dalším přirozeným důvodem je působení ženského hormonu estrogenu, často jí proto více trpí ženy užívající antikoncepční přípravky, které tento hormon obsahují, či jiné preparáty a léky používané při léčbě endokrinologického systému.

Na vzniku celulitidy se podílí především
* nesprávná životospráva
* zanesení těla toxiny, nestrávenými metabolity
* nedostatk minerálů a vitaminů
* dědičné předpoklady s dalšími spouštěcími faktory
* nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, těsné oblečení
* nadváha
* pohodlnost
* stres
* kouření, pití kávy a alkoholu
* nedostatek tekutin, tj. hlavně minerální a pramenité vody bez bublinek
* příčinou může být i porucha jater a metabolismu
* strava bohatá na živočišné bílkoviny, tuky a cukry, uzeniny, instantní a konzervované potraviny, bílé pečivo, chipsy, majonézy

Dále pomáhá v nápravě:
* lymfu rozproudit automasážemi - nejlépe masírovat celé tělo jemným kartáčem na šaty nebo speciální sisalovou rukavicí ráno a večer.
* střídavé sprchování teplou a studenou vodou (60 - 80 sekund teplou vodou a 20 sekund studenou)
* odborně prováděná lymfodrenáž a antiticelulitidová masáž
* další procedury jako teplé zábaly
* dostatek tekutin, hlavně vody bez bublinek, bylinných čajů či zeleninových džusů

Důležité je si uvědomit, že celulitida není jen kosmetickou záležitostí, ale je třeba se jí věnovat důsledně a vytrvale, tak jak bychom se měli věnovat každé disharmonii našeho organismu.

Délka masáže: 60-120 min.

CENÍK MASÁŽÍ

Rozdělení masáží Poznámka Ovlivňuje Doteky na tělo Trvání v hod. Cenový rozsah
ANTICELULITIDOVÁ detoxikační
relaxační
kosmetické
bylinné přípravky
tělo
mysl
lymfatický systém
formování postavy
hladivé
hřejivé
1 hodina
2 hodiny
400,-Kč
800,-Kč

Jsme plátci DPH. Koncové ceny ceníku jsou uvedeny s DPH v následujících sazbách:
- masáže a další služby 19% DPH.