Detoxikace orgánů těla

Ulehčete svým játrům, ledvinám, kůži a střevům při práci s vylučováním odpadních látek a jedů z těla. Máte k dispozici četné pročišťovací postupy klasického přírodního léčitelství, jako jsou výplachy, koupele nebo dieta. U mnohých těchto postupů ....
Ulehčete svým játrům, ledvinám, kůži a střevům při práci s vylučováním odpadních látek a jedů z těla. Máte k dispozici četné pročišťovací postupy klasického přírodního léčitelství, jako jsou výplachy, koupele nebo dieta.

U mnohých těchto postupů potřebujete posouzení a spolupráci terapeuta. Následujícími jednoduchými opatřeními však můžete sami pomoci svému tělu v detoxikaci.

Střeva Jezte stravu bohatou na balastní látky a hodně čerstvé zeleniny, tím se upraví stolice. Místo cukrem nebo medem slaďte mléčným cukrem. (pozor při alergii na laktózu - mléčný cukr).


Ledviny
Pijte minimálně dva a půl litru tekutin denně, nejlépe pramenitou vodu nebo čaj (zelený maté, lapacho, kopřivový, z listů břízy nebo heřmánkový). Chřest a petržel podporují vylučování ledvinami.


Játra
Jezte občas artyčoky, pomáhají játrům v detoxikační činnosti, podobně působí zelený čaj maté a čaj lapacho.


Kůže
Prokrvení kůže zlepšují masáže a sauna.


Sliznice
Olejovou terapií pomůžete tělu zbavit se jedů.
Olejová terapie je prostředek staré ruské lidové medicíny. Působí detoxikačně na celý organismus a zmírňuje mnohé potíže, především zánětlivé procesy, chronická onemocnění kůže a sliznic, bolestivé stavy a ženské problémy.
Způsob provádění terapie - před snídaní (a ještě lépe i před obědem) si vezměte půl polévkové lžíce nerafinovaného, za studena lisovaného slunečnicového oleje. Asi 10 minut jím proplachujte bez námahy a silnějšího sání zuby a sliznice. Původně olejovitě průhledná žlutá tekutina se ke konci vyplachování změní na řídkou mléčnou tekutinu. Pokud tomu tak není, byla doba vyplachování příliš krátká.
Olej nevyplivujte do umyvadla ani do záchodu, protože čističky mají spoustu práce s každou kapkou oleje. K likvidaci se hodí papírové kartony na vajíčka a kuchyňský recyklovatelný papír. Rozdělte kanton na malé kalíšky, do kalíšku vložte kornout z papíru, do něj se pak olej vsákne.
Vypláchněte si důkladně ústa vodou a vyčistěte si zuby. Nastupující proces uzdravování a s tím spojená aktivace vlastních léčivých a obranných sil mohou způsobit v prvních dnech přechodné počáteční zhoršení zdravotního stavu. Nenechte se tím mýlit a vyplachujte ústa olejem i nadále.


Plíce Choďte hodně na procházky, nechte se inspirovat různým dechovými terapiemi.


Duše Naučte se relaxační techniky, jako je jóga, autogenní trénink, zilgrei, meditace; popř. zkuste řešit své problémy v rozhovoru s psychoterapeutem; naučte se zvládat stres.

zdroj: Kandidóza - Dr. Med. Eva - Maria Kraske
www.doktorka.cz